02.06.2016 13:48

Část 1. – CESTA K NÁM

Letošní RYCHLEBSKÁ už klepe na dveře, proto jsme pro vás připravili malý informační seriál, který vám usnadní cestu k nám. Tak pozor, začínáme….:o)

Již po osmé vás přivítáme na „Střelnici“ v Javorníku, téměř na konci světa. Pokud máte navigaci, snadno vás k nám zavedou souřadnice 50.3854458N, 16.9902142E (adresa Míru 368). V opačném případě vám předkládáme malou nápovědu, abychom na vás nečekali marně :o)

VLAKEM (2,4 km)

Vzhledem k aktuálním výlukám, které probíhají mezi Hanušovicemi a Jeseníkem, doporučujeme spíše cestovat autobusem (který má ještě tu výhodu, že jeho stanoviště se nachází registraci mnohem blíže, než vlakové nádraží). Nicméně jedete-li k nám vlakem, dejte se po vystoupení z vlaku po hlavní silnici vlevo (Nádražní ul.), směr Travná. Až dojdete ke kostelu Nejsvětější Trojice či zámku Jánský Vrch, jste už za polovinou cesty :o) Zbytek cesty vás i nadále čeká podél hlavní silnice (ulice Míru), kdy postupně minete lékárnu Pod Jánským vrchem, firmu Kolimax a fotbalové hřiště. Pak už jen stačí přejít most přes potok (pro auta), u kterého pro vás bude připravena informační cedule a šipka ke „Střelnici“. Tam už na vás budou čekat usměvaví pořadatelé :o) Orientační spoje do Javorníku:

  • z Olomouce v 4:34 hodin (příjezd 8:09 hodin) anebo 6:56 hodin (příjezd 9:54 hodin)
  • ze Zábřehu v 5:11 hodin (příjezd 8:09 hodin) anebo 7:31 hodin (příjezd 9:54 hodin)
  • ze Šumperku v 5:42 hodin (příjezd 8:09 hodin) anebo 7:11 hodin (příjezd 9:54 hodin)
  • z Jeseníku v 6:52 hodin (příjezd 8:09 hodin) anebo 8:55 hodin (příjezd 9:54 hodin)

AUTOBUSEM (1,1 km)

Stanoviště autobusu je nám podstatně blíže než to vlakové, bohužel četnost spojů nám už tolik nakloněna není. Nicméně jakmile vystoupíte z autobusu, dejte se vlevo po ulici Míru (směr Travná) a pokračujete stále rovně kolem lékárny Pod Jánským vrchem, firmy Kolimax a fotbalového hřiště. Pak už stačí dojít k mostu přes potok (pro auta), u kterého bude připravena informační cedule a šipka ke „Střelnici“. Tam už na vás budou čekat usměvaví pořadatelé :o) Orientační spoje do Javorníku:

  • ze Šumperku v 6:10 hodin (příjezd 8:13 hodin)
  • z Jeseníku v 7:30 hodin (příjezd 8:13 hodin)

AUTEM (2 až 2,5 km od značky „Javorník“) - směr Travná

Jedete-li k nám autem, máme pro vás připraveny parkovací místa přímo u „Střelnice“. Nemáte-li k dispozici navigaci a do Javorníku přijedete po nově vybudovaném obchvatu, dejte se na první javornické křižovatce vlevo (Nádražní ulice) a pokračujte po ní až k další značené (po pravé ruce budete mít kulturní centrum s kavárnou Kavka, před sebou obchod Hruška). Na křižovatce poté odbočte vpravo a jeďte stále po hlavní (chvíli po jednosměrce, která se stáčí doleva). Jedná se o ulice 17. listopadu a Míru. Cestou minete náměstí s radnicí, zámek Jánský Vrch, lékárnu Pod Jánským vrchem, firmu Kolimax a fotbalové hřiště. Z hlavní silnice odbočte až na označeném mostě (vlevo). Za mostem se dejte doleva a hned na to zase doprava – cesta s otevřenou závorou vás dovedete přímo k nám :o)

Jedete-li k nám přes obec Horní Fořt, dojedete po ulici Lidická ke kulturnímu centru s kavárnou Kavka (po pravé ruce) a obchodu Hruška (po levé ruce). Jeďte stále po hlavní silnici, která se na chvíli změní v jednosměrku stáčející se doleva – ulice 17. listopadu. U radnice a náměstí se změní v ulici Míru. Jeďte stále rovně – cestou minete zámek Jánský Vrch, lékárnu Pod Jánským vrchem, firmu Kolimax a fotbalové hřiště. Z hlavní silnice odbočte až na označeném mostě (vlevo). Za mostem se dejte doleva a hned na to zase doprava – cesta s otevřenou závorou vás dovedete přímo k nám :o)

 

 

—————

Zpět


Kontakt

Zajímá vás informace o nejbližším ročníku anebo se chcete zeptat na něco jiného? Napište nám :o)